Ako udeliť prístup do Google Tag Manager

Doba čítania: 3 min

Google Tag Manager je bezplatná služba spoločnosti Google, ktorá umožňuje nastavenie merania na stránkach. Tento nástroj umožňuje webovým vývojárom, marketingovým odborníkom a iným užívateľom ľahko implementovať na weboch rôzne typy tagov. V tomto článku sa pozrieme na proces, ako udeliť prístup do Google Tag Manager a na konci tiež zhrnieme niektoré z najčastejších dôvodov, prečo by ste mali udeliť prístup do Google Tag Manager.

1. Krok

Prvý krok - admin

Vo zvolenom účte v rozhraní Google Tag Manager si v hornom menu zvolíme možnosť “Admin”.

2. Krok

Druhý krok - user management

V druhom kroku si zvolíme naúrovni kontajnera kategóriu User Management, v ktorej pridáme prístup do jedného konkretného kontajnera. V prípade ak chceme udeliť prístup na úrovni celého účtu, tak si zvolíme User management v ľavej sekcií s názvom ACCOUNT.

3. Krok

Tretí krok, pridanie nového použivateľa

Keď sa nám otvorí okno s nastavením prístupov do kontajnera, tak vpravo hore môžeme vidieť modré tlačidlo s +. Na to tlačidlo klikneme a vyberieme možnosť “Add users”, teda pridať použivateľov.

4. Krok

Posledný krok - pridanie práv a emailu

V poslednom kroku si do poľa “Email addresses” napíšeme všetky emailové adresy, ktorým chceme daný prístup povoliť. Nižšie si zvolíme úroveň prístupu. Pre reklamné agentúry odporúčame prístup “Publish”. Daný užívateľ môže vykonať zmeny v kontajnery a potom ich vypublikovať. Pokiaľ nechceme im dať práva na publikovanie a tak predísť nechceným zmenám, ktorým neskúsený marketingový špecialista môže pokaziť meranie, môžeme zvoliť práva “Edit”.

Potom už pošleme pozvánku kliknutím na modré tlačidlo zobrazené vpravo-hore na obrazovke s nápisom “Invite”.

Google Tag Manager je vybavený intuitívnym a flexibilným rozhraním, ktoré umožňuje marketingovým špecialistom rýchlo implementovať a spravovať tagy bez potreby úpravy kódov webovej stránky.

Umožňuje marketingovým špecialistom sledovať a analyzovať návštevnosť webových stránok, cieliť reklamy, monitorovať sociálne médiá, monitorovať vyhľadávanie, merať výkon a vykonávať ďalšie činnosti týkajúce sa marketingu.

Prínosom pre majiteľa stránky je, že môže získať lepšie pochopenie toho, ako funguje jeho web a získať podrobnejšie informácie o jeho návštevníkoch. To mu pomôže prispôsobiť svoje marketingové stratégie, čo nakoniec prispeje k vyšším príjmom.

Zdielajte článok: