Kontajner na meranie HTML5 audio prehrávača v GTM

Čo to robí? Automaticky sleduje interakcie vloženého HTML5 audio prehrávača na vašom webe. Tento kontajner bude spúšťať eventy do Google Analytics 4, keď používatelia spustia, pozastavia, vypočujú si určitú dĺžku audio prehrávača alebo ho dopočujú.

Prečítajte si celý príspevok na blogu, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako funguje sledovanie HTML5 audio prehrávača v nástroji Google Tag Manager.

Inštrukcie

 1. Stiahnite si súbor GTM kontajnera
  Stiahnúť JSON súbor GTM kontajnera. (kliknite pravým tlačidlom myši na odkaz a kliknite na “Uložiť odkaz ako” alebo “Uložiť cieľ ako”, aby ste JSON súbor uložili do počítača).
 2. Importovať JSON súbor do GTM
  Prihláste sa do vlastného kontajnera služby Google Tag Manager a prejdite do Admin sekcie. Pod možnosťami nastavenia kontajnera vyberte položku Import Container (Importovať kontajner). Prečítajte si tento článok na blogu, v ktorom nájdete ďalšie podrobnosti o importovaní súboru kontajnera.
 3. Vložte vlastnú konfiguráciu tagu GA4
  V eventovom tagu pre GA4 nájdete pole s názvom “Configuration tag”. V tomto poli si zvolte vlastný konfiguračný tag GA4, ktorý už máte vytvorený vo svojom kontajneri. Nemáte vlastný GA4 konfiguračný tag? Prečítajte si tento návod.
Nastavte si vlastný GA4 konfiguračný tag
 1. Skontrolujte a publikujte
  Pomocou Preview módu môžete tento kontajner otestovať na vlastnom webe. Otestujte jednotlivé eventy, aby ste sa uistili, že fungujú správne. Ak všetko vyzerá dobre, pokračujte v publikovaní!

(kliknite pravým tlačidlom myši na tlačítko a kliknite na “Uložiť odkaz ako” alebo “Uložiť cieľ ako”, aby ste JSON súbor uložili do počítača).