Ako udeliť prístup do Google Analytics

Doba čítania: 2 min

Google Analytics je nástroj pre správu webových stránok, ktorý poskytuje podrobné informácie o tom, ako ľudia na vašom webe prehliadajú a interagujú. Prístup k Google Analytics je veľmi dôležitý pre správu webových stránok a pomáha vám sledovať výkonnosť a prehľad o tom, čo funguje a čo nie. V tomto článku si povieme, ako môžete nazdielať prístup do Google Analytics s ľuďmi v tíme alebo reklamnou agentúrou, aby ste získali čo najviac z vašich analytických dát.

1. Krok

Prvý krok v nastaveniach

Vo zvolenom účte v rozhraní Google Analytics 4 si v ľavo-dolnom rohu stlačíme na ozubené koliečko, ktoré predstavuje Admin sekciu.

2. Krok

Druhý krok v nastaveniach

V druhom kroku si zvolíme na úrovni účtu (Account) kategóriu “Account Access Management” s ikonou 3 postáv.

3. Krok

Tretí krok v nastaveniach

Keď sa nám otvorí okno s nastavením prístupov do účtu tak vpravo hore môžeme vidieť modré tlačidlo s +. Na to tlačidlo klikneme a vyberieme možnosť “Add users”, teda pridať použivateľov.

4. Krok

Posledné kroky v nastaveniach

V poslednom kroku si do poľa “Email addresses” napíšeme všetky emailové adresy, ktorým chceme daný prístup povoliť. Nižšie si zvolíme úroveň prístupu. Pre reklamné agenturý odporúčame prístup editor či administrátor. Administrátor má len o 2 práva viac ako Editor, a to, že dokáže manažovať prístup a dokáže vytvárať nové Google Analytics vlastníctva.

Potom už pošleme pozvánku kliknutím na modré tlačidlo zobrazené vpravo-hore na obrazovke s nápisom “Add”.

Zdielajte článok: